Wycieczka do Krakowa

W ostatni dzień września wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Sporo czasu spędziliśmy w Muzeum Narodowym, w którym zwiedziliśmy z przewodnikami dwie wystawy. Pierwsza z nich, zatytułowana „Maria Mater Misericordiae”, poświęcona była wizerunkowi Marii Matki Miłosierdzia. Podczas wystawy nasi uczniowie mogli podziwiać blisko 100 dzieł, wśród których znalazły się m.in. dzieła tak wybitnych artystów jak Vasari czy Dürer.

Zainteresowaniem cieszyła się także druga z odwiedzonych wystaw, związana ze sztuką Legionów Polskich. Podczas oprowadzania największe emocje wzbudziła w uczniach możliwość przymierzenia wybranych strojów historycznych.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Teatrze im. J. Słowackiego, gdzie odgrywany był spektakl muzyczny „Ziemia obiecana”(reż. W. Kościelniak), oparty na słynnej powieści W. Reymonta.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.