Dzień Nauczyciela

Obchodzony dziś Dzień Edukacji Narodowej okazał się kolejnym dowodem na kreatywność i liczne uzdolnienia naszych uczniów. Odbywającą się w szkolnej auli akademię rozpoczęły uczennice klasy 3 szkoły podstawowej, deklamując wiersz oraz – przy akompaniamencie nauczyciela muzyki – śpiewając specjalnie przygotowaną na Dzień Nauczyciela piosenkę.Następnie dziewczynki wręczyły nauczycielom piękne, starannie przygotowane laurki w kształcie sowy (symbolizującej mądrość i wiedzę).

Licealiści po raz kolejny dali dowód talentu aktorskiego, odgrywając scenkę, pochodzącą z „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Urozmaicili także tradycyjne wręczanie kwiatów, przekazując je w formie nagrody za wybrane cechy charakteryzujące konkretnego pedagoga. Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści wręczyli nauczycielom samodzielnie namalowane obrazy, którymi dowiedli umiejętności artystycznych.

W imieniu całego grona pedagogicznego naszej szkoły raz jeszcze serdecznie dziękujemy uczniom za życzenia i przygotowanie dzisiejszej uroczystości!

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej galerii, w której znajdują się zdjęcia dokumentujące przebieg opisywanej akademii.