Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

20 lutego reprezentanci naszej szkoły razem z uczniami Gimnazjum Katolickiego brali udział w wycieczce do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie.

Wycieczka miała charakter edukacyjny i poszerzała wiedzę z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Zostaliśmy zapoznani z zagrożeniem zatrucia czadem, szczególnie częstym w okresie jesienno-zimowym. Nauczyliśmy się postępowania w razie wypadku drogowego, pożaru lasu oraz zawalenia budynku w wyniku wybuchu gazu. Poznaliśmy się również ze specyfiką ratownictwa chemicznego, drogowego, wysokościowego i wodnego. Dowiedzieliśmy się także, jak wyglądają warunki służby w Straży Pożarnej.

Zajęcia, prowadzone w specjalnie przygotowanych scenach symulacyjnych, były bardzo ciekawe.

Dziękujemy strażakom za zdobytą wiedzę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.