Funkcjonowanie szkoły w czasie pandemii

Aktualnie, w związku z sytuacją epidemiologiczną, szkoła funkcjonuje w trybie nauki zdalnej. Lekcje odbywają się za pośrednictwem internetu, zapewniamy także dobry kontakt z nauczycielami  poza lekcjami.

Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, takich jak prowadzenie zajęć w formie wideokonferencji, podczas których możliwe jest nie tylko wyświetlanie przygotowanych przez nauczycieli materiałów, ale także używanie programów symulujących tablice elektroniczne. Zadawanie prac domowych, kontakt z nauczycielami i rozliczanie roku szkolnego odbywają się za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, dzięki czemu uczniowie oraz rodzice mogą stale monitorować realizację programu nauczania.

W obecnej sytuacji bez wątpienia naszym wielkim atutem jest kameralność. Dzięki temu, że mamy nieliczne klasy (aktualnie największa liczy 13 osób – największa grupa przewidziana statutowo to 18 uczniów), łatwiej nam niż większym placówkom zapewnić uczniom warunki do realizacji ich indywidualnych potrzeb oraz wsparcie, jakiego potrzebują. Co ważne, wspomniana niewielka liczba uczniów pozwoli także zapewnić bezpieczeństwo po powrocie uczniów do szkoły, zgodnie z wytycznymi zleconymi przez Ministerstwo.

Osoby zainteresowane rekrutacją mogą umówić się na próbne uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych online. Po indywidualnym uzgodnieniu konkretnych godzin, otrzymają Państwo instrukcję, jak dołączyć do zajęć.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą zapisów na przyszły rok szkolny, zachęcamy również do kontaktu – z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania!