Wycieczka do Krakowa

Za nami pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. W ostatni piątek października, w którym poszczęściło nam się wyjątkowo piękną pogodą, pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niedawno odnowionego Muzeum Książąt Czartoryskich. Wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych, na których poznaliśmy bardzo obfitą kolekcję sztuki europejskiej z głównym punktem – obrazem „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci. Po krótkiej przerwie dalsze zwiedzanie, tym razem Galerii Sztuki Starożytnej.
W porze obiadowej przyszedł czas na to, co uczniowie zwykle lubią najbardziej – czas wolny. Spędziliśmy go na odpoczynku, chłonięciu atmosfery miasta, jedzeniu i integracji.
Na 18 udaliśmy się do Teatru Starego, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Kopciuszek” w reżyserii Anny Smolar. Ta uwspółcześniona baśń łączyła w sobie elementy humorystyczne oraz wchodzenie przez aktorów w interakcję z młodą widownią z refleksją na temat radzenia sobie ze stratą i przeżywaniem żałoby. Po przedstawieniu i całym dniu atrakcji wróciliśmy do domów z nowymi wspomnieniami i doświadczeniami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii.