Konkursy z języka niemieckiego

Mijający rok szkolny przyniósł uczniom naszej szkoły wiele okazji do rozwijania znajomości języka niemieckiego. Uczestniczyli oni w Tygodniu Filmu Niemieckiego, w Olimpiadzie Języka Niemieckiego (Gratulacje dla Ryszarda Sośniaka, ucznia klasy 1A, za awans do Etapu Wojewódzkiego), jak również w III Edycji Projektu „Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach” (pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Ambasady Szwajcarii w Polsce) oraz w licznych warsztatach językowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego i Biblioteką Austriacką w Opolu.

Radość wielką sprawiło naszej społeczności szkolnej nagrodzenie pracy Zuzanny Preis (kl. 3A), która zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Artystyczno-Językowym „Bunte Malgedichte”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu własnego utworu poetyckiego w języku niemieckim techniką „Elfchen” oraz zilustrowaniu go. Nagrodzona praca została wyeksponowane na stronie PSNJN i Mediateki Instytutu Goethego: https://www.facebook.com/photo/?fbid=593882432888148&set=pcb.593883856221339.

Oryginalne prace można oglądać na wystawie w Bibliotece Śląskiej (Pl. Rady Europy 1).

Gratulując Zuzi, dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w naukę języków obcych, za aktywność, rozwijanie talentów i udział ww. projektach.

dr Beata Brachaczek-Świerkot