Warsztaty „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

27.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji spotkań z cyklu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”. Tematem warsztatów zorganizowanych pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego była Saksonia – Sachsen. Młodzież zapoznała się z informacjami dotyczącymi położenia geograficznego, podziału administracyjnego oraz historii Landu – Sachsen. Przedstawione zostały zarówno znane postacie historyczne, jak i współcześnie żyjący popularni artyści czy aktorzy, pochodzący z omawianego regionu. Zaprezentowano także przepisy kulinarne kuchni saksońskiej, po czym nastąpiła degustacja przygotowanych zgodnie z recepturą smakołyków.  Wśród nich znalazły się pierożki w ostrym sosie paprykowym, placuszki z musem jabłkowym, pierniki oraz (cieszący się największym zainteresowaniem) sernik wielowarstwowy z budyniem według przepisu Augusta II.

Po każdej części prezentacji, zespoły wykonywały ćwiczenia lub zadanie sprawdzające i utrwalające zdobytą wiedzę. Nasza drużyna (w składzie: Hanna Szwajca, Krzysztof Siwiec i Piotr Pawlik) zdobyła nagrodę za największą liczbę punktów z poszczególnych zadań. Gratulujemy!