Spotkanie w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej

27.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, który stanowi interdyscyplinarną platformę kultury. Prowadzi działalność edukacyjną, artystyczną oraz twórczą. Działania tej placówki oscylują wokół literatury, muzyki, sztuk wizualnych, teatru i filmu.

Młodzież skorzystała z możliwości zwiedzenia gabinetu Alfreda Szklarskiego – związanego z Katowicami autora znanej serii o przygodach Tomka Wilmowskiego, podróżującego po różnych kontynentach. Pracownia zachowała wyjątkowy klimat: zebrane tam meble, garderoba, maszyna do pisania, kolekcja fajek, zbiór biblioteczny oraz pamiątki z całego świata przybliżyły wszystkim obraz i atmosferę pracy, zaś sympatyczna Pani przewodnik interesująco przedstawiła szczegóły życia i twórczości pisarza.

Później – w ramach cyklu „Dźwiękomalowanie” – odbył się koncert muzyki klasycznej „Muzyka opowiada i maluje”.
Wystąpiły: Elżbieta Rychwalska – wiolonczela, Maria Pragłowska – fortepian a spotkanie poprowadziła pani Alicja Kotyl.
Po koncercie został ogłoszony konkurs plastyczny na ilustrację będącą wyrazem przeżyć związanych z zaprezentowanymi utworami muzycznymi.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.